Młode kadry dla morskiej energetyki wiatrowej

Raport z badania doradców zawodowych: narzędzia pracy wykorzystywane przez doradców zawodowych - częstość stosowania, ocena skuteczności oraz analiza oczekiwań.

Szanowni Państwo, 

Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badania doradców zawodowych, który skupia się na analizie narzędzi pracy wykorzystywanych przez doradców zawodowych. W raporcie znajdziecie Państwo informacje dotyczące częstości stosowania poszczególnych narzędzi, ich skuteczności oraz oczekiwań wobec tych narzędzi. 

Raport ten jest idealnym źródłem informacji dla doradców zawodowych oraz osób zainteresowanych tematyką poradnictwa zawodowego. 

Zachęcamy do lektury! 

Aby pobrać raport kliknij w link poniżej:

Zastanawiasz się, czy praca w sektorze morskiej energetyki wiatrowej jest czymś dla Ciebie? Artykuł "Możliwości dla kobiet w sektorze morskiej energetyki wiatrowej" prezentuje wyzwania i możliwości, jakie może przynieść praca w tym obszarze. Przeczytaj, jakie umiejętności są wymagane i jakie perspektywy rozwoju zawodowego oferuje sektor morskiej energetyki wiatrowej dla kobiet.

Możliwości dla kobiet w sektorze morskiej energetyki wiatrowej

Sektor morskiej energetyki wiatrowej oferuje kobietom szereg technicznych i inżynierskich stanowisk. Przy rosnącym zapotrzebowaniu na odnawialne źródła energii, firmy działające w tym sektorze potrzebują wykwalifikowanych specjalistów, którzy potrafią projektować, budować i serwisować morskie farmy wiatrowe [1]. Kobiety mają możliwość kontynuowania kariery w dziedzinach takich jak elektrotechnika, inżynieria mechaniczna i inżynieria lądowa. Na przykład Beata Nepelska-Kula, dyrektor zarządzająca w ILF Polska, jest kobietą sukcesu w branży inżynieryjnej, prowadzącą dużą firmę konsultingową w sektorze morskiej energetyki wiatrowej [2]. W miarę rozwoju branży kobiety będą miały jeszcze więcej możliwości doskonalenia się na stanowiskach technicznych i inżynieryjnych.

Role związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem są również dostępne w sektorze morskiej energii wiatrowej. Ponieważ branża koncentruje się na ograniczaniu emisji dwutlenku węgla i promowaniu zrównoważonych praktyk, firmy potrzebują profesjonalistów, którzy mogą zapewnić, że ich projekty są przyjazne dla środowiska. Kobiety mogą kontynuować karierę w takich dziedzinach, jak nauki o środowisku, zrównoważony rozwój i zarządzanie środowiskiem. W Polsce rośnie zapotrzebowanie na kobiety na stanowiskach kierowniczych w sektorze morskiej energetyki wiatrowej w celu promowania zrównoważonych praktyk i poprawy wpływu branży na środowisko [3][4]. Wraz ze wzrostem znaczenia zrównoważonego rozwoju w branży, kobiety mogą wywierać znaczący wpływ na tych rolach.

Role przywódcze i zarządcze są kluczowe w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Kobiety mogą kontynuować karierę w takich dziedzinach, jak zarządzanie projektami, rozwój biznesu i planowanie strategiczne. Na przykład Dyrektor Departamentu Rozwoju w PGE Baltica nadzoruje działania związane z rozwojem i analizą biznesową w ramach morskiej energetyki wiatrowej [5]. Kobiety mogą także uczestniczyć w rozwoju całego sektora energii odnawialnej, a nie tylko morskich farm wiatrowych [3][6]. Pierwszy w Polsce program Executive MBA dla morskiej energetyki wiatrowej daje kobietom niepowtarzalną szansę zdobycia branżowej wiedzy i nowoczesnych kompetencji [5][7]. W miarę rozwoju branży kobiety mogą przyczynić się do sukcesu sektora na stanowiskach kierowniczych i kierowniczych.

Źrodło: 

  1. Wprowadzenie do morskiej energetyki wiatrowej, umg.edu.pl/wprowadzenie-do-morskiej-energetyki-wiatrowej
  2. Zawód: inżynierka. Beata Nepelska-Kula o kobietach w …, www.gospodarkamorska.pl
  3. Mam serce otwarte dla planety – Liderzy Innowacyjności, liderzyinnowacyjnosci.com/mam-serce-otwarte-dla-planety/
  4. Wiatr w żagle morskiej energetyki wiatrowej potrzebny od zaraz,  www.nik.gov.pl
  5. Morska energetyka wiatrowa – zarządzanie oraz … – CKP, ckp.lazarski.pl
  6. Podpisano „Porozumienie sektorowe na rzecz … – Gov.pl, www.gov.pl
  7. O programie Executive Offshore Wind MBA. , umg.edu.pl/executive-offshore-wind-mba